Nadmiar tkanki tłuszczowe to spory problem, który może być efektem nie tylko złej diety czy siedzącego trybu życia, ale również przewlekłych chorób czy uwarunkowań genetycznych. Nadmiar tkanki tłuszczowej sprawia, że czujemy się nieatrakcyjni, a nasz wygląd bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie. Na szczęście urządzenia takie jak aparat do kriolipolizy pozwolą na skuteczną walkę z nadmiarem tłuszczu. Jak to możliwe?

Jak działa aparat do kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg, który przeprowadzany jest zarówno w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej, jak również salonach kosmetycznych. Polega ona na stopniowym wychładzaniu wybranych partii skóry, czego efektem jest stopniowe wyszczuplanie. Kriolipoliza jest procesem, który pozwala na uszkadzaniu komórek tłuszczowych – niska temperatura niszczy je, jednocześnie nie uszkadzając komórek tkanek będących w pobliżu. Uszkodzone komórki tłuszczowe stopniowo są usuwane z organizmu przy pomocy układu limfatycznego. Po ok. 4-6 tygodniach widoczne są efekty zabiegu. 

Jak wykonywany jest zabieg? Konieczny jest aparat do kriolipolizy – jego głowica zostaje przyłożona i zassana do wybranego miejsca na skórze. Kolejno, przez ok. 40-60 minut oddziałuje się niską temperaturą na skórę. Dobór temperatury ma znaczenie – najczęściej jest to przedział pomiędzy -5 do +5 stopni Celsjusza. 

Czy zabiegi kriolipolizy są skuteczne?

Aparat do kriolipolizy pozwala na skuteczną walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej – efekty widoczne są  po kilku tygodniach. W razie potrzeby możliwe jest powtórzenie zabiegu, kiedy ilość tkanki tłuszczowej jest większa. Czy do zabiegu trzeba się specjalnie przygotować? Nie, nie ma takiej potrzeby. Po zabiegu możemy czuć odrętwienie w miejscu, gdzie przyłożona była głowica.

Comments are closed.

zobacz https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/