Urządzenie małej przestrzeni to nie lada wyczyn, który może zająć nam dużo czasu. Taki problem często mają właściciele mieszkań. Jakie można mieć aranżacje małej kuchni? Na jakie propozycje warto zwrócić uwagę?

Aranżacje małej kuchni z salonem

Czy kuchnia otwarta na salon dostępna jest tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych? Oczywiście, że nie. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w mieszkaniach. Mała kuchnia połączona z pokojem dziennym to świetne rozwiązanie. Chociaż warto pomyśleć o tym, aby obydwie przestrzenie od siebie jakoś odgrodzić. Nie chodzi tu o ścianę, ale chociażby o podłużny blat, który stanie pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem. Może to być dodatkowy blat roboczy, a równie dobrze może to być stół do jedzenia. Dla wielu osób taki blat staje się również…barkiem. Dzięki przegródkom, pod blatem będzie można znaleźć miejsce na przechowywanie dobrych trunków alkoholowych i nie tylko.

Oryginalny wystrój kuchni

Jakie jeszcze aranżacje małej kuchni? Może warto wykonać taki element, który z miejsca będzie przyciągał uwagę wszystkich? Takim elementem może stać się ściana, gdzie warto wykonać ciekawe zdobienia. Jakie? To już wszystko zależy od naszych gustów. Do wyboru mamy płytki z których można wykonać ciekawe wzory, np. zgodne z klimatem śródziemnomorskim, czy też w efektowne mozaiki 3D. Można również zdecydować się na nadruk na szkle hartowanym. Ta druga opcja jest o tyle dobra, że jest ona w stanie wytrzymać wilgoć, a także wysokie temperatury, jakie można znaleźć w kuchni. 

Comments are closed.