Jakość nawierzchni drogi ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo osób poruszających się po drodze. Remonty drogowe mogą dotyczyć krótkiego odcinka jezdni, odcinka ciągnącego się na kilkaset metrów czy całych węzłów komunikacyjnych. Niezwykle ważne jest odpowiednie planowanie takich prac, by możliwe było zachowanie płynnego ruchu samochodów. Jak planuje się remonty?

Jak planowane są remonty dróg?

Każdy remont drogi jest dokładnie analizowany i przygotowywany. Jednym z zadań, z którym muszą zmierzyć się drogowcy, jest podjęcie decyzji o tym, czy ruch na danym odcinku zostanie utrzymany. Współcześnie dąży się do tego, aby nie zamykać remontowanych odcinków, jeśli to tylko możliwe. Jakie możliwości mają drogowcy? Przede wszystkim mogą oni stosować zwężenia, wykorzystując pobocza. Na drogach szybkiego ruchu wykorzystywane są pasy awaryjne. Kiedy nie ma pobocza drogowcy decydują się na stworzenie ruchu wahadłowego, najczęściej z wykorzystaniem tymczasowej sygnalizacji świetlnej. W czasie remontów drogowcy stosują zarówno znaki pionowe, jak i poziome. Te ostatnie to nic innego jak żółte linie malowane na drodze, najczęściej zmieniające przebieg toru jazdy.

Jak wykorzystywane są podstawy drogowe?

Elementem, bez którego trudno jest zaplanować jakikolwiek remont na drodze, są podstawy drogowe. Elementy te proponuje m.in. marka Nicrobase.de. Podstawy drogowe pozwalają na umieszczanie znaków czy słupków w dowolnych miejscach, również na wiele metrów przed faktycznymi utrudnieniami na drodze, co pozwala odpowiednio ostrzec kierujących pojazdami. Podstawy drogowe tworzone są z materiału PVC pochodzące z recyklingu. Recykling pozwala na ponowne użycie konkretnych materiałów, niebagatelnie wpływa to na polepszenie ochrony środowiska.

Jak zbudowane są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe marki Nicrobase posiadają modułową budowę – oznacza to, że można je łączyć ze sobą bez pomocy klejów czy złączek. Takie szerokie podstawy sprawdzają się przy podpieraniu dużych tablic informacyjnych. Podstawy drogowe Nicrobase dostępne są w dwóch wariantach wagowych, warto też wspomnieć, że są wysoce odporne na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne. Uniwersalne otwory montażowe pozwalają na osadzanie na podstawach wszystkich typów znaków drogowych, ale też barierek czy ogrodzeń. Podstawy mogą być magazynowane jedna na drugiej.

 

 

Comments are closed.