Kaszmir jest niezwykle szlachetną tkaniną naturalną, która ma swoje zagorzałe grono zwolenników. Ponadto, materiał ten przez cały czas zyskuje powodzenie wśród kolejnych zadowolonych klientów. Kaszmir jest bowiem niezwykle lekki i delikatny, a zarazem bardzo wytrzymały. Wymaga on jednak szczególnego traktowania, w tym odpowiedniej pielęgnacji, prania w płynach do kaszmiru, delikatnego suszenia i prasowania czy starannego przechowywania.  

Zalety kaszmiru

Jak wspomniano powyżej, kaszmir jest unikalną tkaniną, która łączy w sobie delikatność i wytrzymałość. Ponadto, ubrania z niego wykonane są przyjemne w dotyku, ciepłe oraz bardzo komfortowe w noszeniu. Aby jednak kaszmir prezentował się pięknie przez długi czas wymaga starannej pielęgnacji.

Pielęgnacja kaszmiru

Kaszmir, podobnie jak wełna, należy do tkanin, w przypadku których nie zaleca się zbyt częstego moczenia i prania. Woda oraz nieprawidłowo dobrane produkty piorące mogą bowiem zniszczyć delikatną strukturę włókien. W przypadku ubrań z kaszmiru, warto zatem okazjonalnie skorzystać z usług profesjonalnej pralni chemicznej. W warunkach domowych należy unikać prania mechanicznego w pralce, a wybierając ten sposób zabezpieczyć tkaninę przed zniszczeniem. Sweter lub inny element garderoby wykonany z kaszmiru należy obrócić na lewą stronę i umieścić w specjalnym woreczku do prania. Ponadto, należy zawsze wybierać możliwie niską temperaturę prania oraz minimalne obroty wirowania. W celu prania tego typu odzieży można wybierać programy do prania delikatnych tkanin oraz stosować specjalistyczne płyny do prania. Należy również pamiętać o tym, że w przypadku kaszmiru stosowanie płynów zmiękczających nie jest zalecane. Bezpieczniejszą alternatywą dla prania mechanicznego jest pranie ręczne. W tym wypadku również należy stosować letnią wodę oraz delikatne płyny do prania.

Płyn do prania kaszmiru

Płyn do prania kaszmiru powiem dbać o dobrą kondycję włókien tkaniny, a jednocześnie skutecznie usuwać zabrudzenia oraz ewentualny przykry zapach. Tego typu produkty zawierają w swoim składzie unikalne substancje, takie jak choćby lanolinę, kolagen czy olejek arganowy. Pozwalają one zachować niezwykłą miękkość tkanin oraz usuwają brud już nawet w bardzo niskich temperaturach wody. Ponadto, płyn do prania kaszmiru może zawierać w swoim składzie cynamon, goździki czy olejek z drzewa herbacianego, które chronią ubrania przed molami. Dobre płyny do prania kaszmiru łatwo się wypłukują ze struktury tkaniny oraz nie obciążają włókien. Są testowane dermatologicznie oraz nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych, barwników, silikonów, PEG, parabenów, EDTA czy fosforanów.

Zobacz także https://xlblog.pl

Comments are closed.