Bitcoiny, Ethereum – wszyscy mówią tylko o tym. Zdarzają się jednak takie osoby, które śmiało używają sformułowania Binance Smart Chain, czyli inteligentny łańcuch Binance. Co należy wiedzieć na ten temat, aby móc nadążyć za wszystkimi informacjami?

Ogólnie o Binance Smart Chain 

Oto “nowy łańcuch bloków z kompletnym środowiskiem do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji o wysokiej wydajności i niskich szybkościach transakcji”. Zdanie, które najlepiej opisuje Binance Smart Chain (BSC). To nowa technologia, która miała stać się alternatywą dla nieco starszego Ethereum. Zasada działania jest prosta. BSC działa równolegle do Binance Chain. Tylko że zaletą nowego BSC jest fakt, że jest ona kompatybilna z wirtualnym EVM. Nie można również zapomnieć o tym, że BSC pozwala na zawieranie inteligentnych kontraktów.

Wsparcie dla EVM i DAps 

BSC razem z binance chain wallet zostały tak naprawdę stworzone po to, aby stanowić wsparcie dla wirtualnej maszyny Ethereum, jak również DAps. Binance Smart Chain wyróżnia się niezależnością, która doprowadza do tego, że migracja projektów w EVM, jest zdecydowanie lepsza – co zauważa też wielu programistów, jakim przyszło pracować nad binance bridge.

BC i BCS

Niezależność niezależnością, ale nie można zapominać o tym, że obydwie sieci są ze sobą kompatybilne. To właśnie dzięki temu, bez żadnych problemów można przenosić zasoby z binance chain wallet do drugiego łańcucha bloków. Taka kompatybilność pomaga zaspokoić potrzeby użytkowników – w szczególności tych, którzy mają duże wymagania odnoszące się m.in. do zawierania szybkich operacji handlowych, czy też do budowania zdecentralizowanych aplikacji. 

Korzystanie z BSC

Tak, binance smart chain wallet stanowić może nie lada pokusę. W pierwszej kolejności należy jednak dowiedzieć się, jak należy korzystać z BSC. Portfel na BSC oferuje korzystanie z wielu opcji, m.in. Math Wallet, Ledger, TokenPocket, Bitkeep, ONTO, Safepal i Arkane. Należy mieć również świadomość tego, że Binance Smart Chain, umożliwia obsługę standardowych tokenów BEP-20. Dla porównania, “zwykły” Binance Chain obsługuje standard tokenów BEP-2. Różnica na pozór niewielka, ale znacząca, jeżeli weźmie się pod uwagę przyszłościowe inwestycje, jakie będzie się zawierać. 

 

Trzeba przyznać, że w ciągu kilku lat, BSC rozwinął się w znaczący sposób. Prognozy dla tej technologii są optymistyczne. Warto na bieżąco obserwować informacje, jakie napływają ze świata, odnoszące się do BSC. 

 

Comments are closed.