Strona internetowa czy sklep internetowy to element niezbędny do prowadzenia biznesu dzisiaj – takiego zdania są przede wszystkim specjaliści od e-marketingu. Zaprojektowanie strony i jej wykonanie to zadania dla specjalistów, których znajdziemy w topowych agencjach interaktywnych. Kolejnym krokiem jest pozycjonowanie witryny – aby to jednak było możliwe istotne są audyty stron internetowych. Czy są one konieczne? Kto je wykonuje?

Czym są audyty stron internetowych?

Decydując się na pozycjonowanie strony czy sklepu internetowego pamiętajmy o tym, jak istotne są audyty stron internetowych. Zdecydowana większość specjalistów od SEO powie, że pozycjonowanie bez audytu nie ma najmniejszego sensu. Audyty stron internetowych to ogół zadań i działań, których efektem ma być wychwycenie wszelkich błędów i niedociągnięć w budowie strony. Zadaniem pozycjonera jest ich poprawienie, jak równie ż zaproponowanie rozwiązań, które usprawnią działanie strony i sprawią, że jej pozycjonowanie przyniesie dobre efekty. Pozycjoner ma za zadanie określić mocne i słabe strony witryny i wykorzystać je w procesie pozycjonowania. Audyty stron internetowych mogą trwać nawet kilka dni, zazwyczaj sporządzany jest również raport z tego procesu. Audyty stron internetowych są rekomendowane przez agencje interaktywne. 

Na co zwraca się uwagę podczas audytów?

Lista zagadnień związanych z audytem strony internetowej jest niezwykle długa. Pozycjoner skupia się na takich zagadnieniach jak brak atrybutów alt, brak zadeklarowanego kodowania znaków, zepsute łącze kanoniczne, problemy z  protokołem bezpieczeństwa SSL, nieprawidłowe strony w sitemap.xml, zduplikowane opisy meta. Działając w ten sposób możliwe staje się lepsze przygotowanie witryny do pozycjonowania i zwiększenie jego skuteczności. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/ zobacz wiecej zobacz wiecej