O tym, że kursy angielskiego dla firm mają wiele zalet, nie trzeba dziś przekonywać zarówno pracodawców, jak i samych pracowników. Z pewnością jednak zarówno jedni, jak i drudzy zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy organizujący je podmiot jest tak samo skuteczny. Jak więc wybrać dobrą szkołę językową?

Po pierwsze – doświadczenie

Praca z osobami zatrudnionymi w ramach kursów języka angielskiego nie jest prostym zadaniem. Osoby te uczą się zwykle w konkretnym celu. Chcą podnosić swoje kompetencje, aby jeszcze lepiej posługiwać się tym językiem w życiu zawodowym. Klasyczne lekcje z wykorzystaniem jednego z popularnych podręczników mogą nie być zatem najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, nie oznacza to, że nauczanie pracowników jest trudne. Z całą pewnością jednak wymaga większej elastyczności niż praca z klasyczną grupą uczniów. Nie ma przy tym znaczenia, czy mamy do czynienia z lekcjami indywidualnymi, czy też organizowanymi dla większych grup. Pracownicy chcą nabyć konkretne umiejętności, warto więc korzystać z pomocy przede wszystkim tych szkół, których pracownicy potrafią je przekazywać.

Po drugie – możliwość skorzystania z kilku opcji

Jeśli lekcje angielskiego dla firm kojarzymy jako cotygodniowe spotkanie w sali konferencyjnej, w czasie którego w tym samym czasie uczyć będzie się kilkanaście osób, musimy uświadomić sobie, że taka wizja jest daleka od stanu faktycznego. Dziś nawet zajęcia grupowe są organizowane dla zespołów składających się z maksymalnie trzech-pięciu osób. Jeśli szkoła językowa nie jest w stanie sprostać tego rodzaju wymaganiom, warto zastanowić się nad tym, czy nawiązanie z nią współpracy będzie rzeczywiście korzystne. Dobrze jest też pamiętać, że kursy angielskiego dla firm nie muszą być już zajęciami organizowanymi w siedzibie firmy albo szkoły językowej. Coraz modniejsza jest nauka zdalna i to właśnie ona budzi największe zainteresowanie wśród osób zapisujących się na kursy. Atutem takiego rozwiązania nie jest wyłącznie bardziej intymny charakter, ale również niemożliwa do zakwestionowania oszczędność czasu. Brak konieczności wyjeżdżania na zajęcia do szkoły językowej sprawia przecież, że mogą w nich uczestniczyć także osoby, których życie osobiste skutecznie uniemożliwiałoby uczestnictwo w klasycznym kursie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kursy angielskiego dla firm.

Comments are closed.