Ogrodowe altany to dzisiaj przede wszystkim nowoczesne pergole, które nie tylko dają cień, ale też całkowicie zmieniają odbiór przestrzeni. W cieniu altany warto ustawić wygodny komplet wypoczynkowy. Jaki stół do altany okaże się najlepszy? Wszystko zależy od wyboru konkretnych mebli!

Stół do altany – komplety wypoczynkowe

Najchętniej wybierane komplety do ogrodów i na tarasy to bez wątpienia komplety wypoczynkowe. Składają się one zazwyczaj z obszernej sofy klasycznej lub narożnej, foteli oraz stolika. Stół do altany do takiego kompletu to najczęściej niski stolik kawowy o większych rozmiarach – pozwoli on na wygodne podawanie kawy, deserów, przekąsek. Stoliki kawowe technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, okryte są plecionką syntetyczną, której nieporowata struktura nie wchłania wilgoci czy brudu. Stół do altany w formie stolika kawowego to również eleganckie stoły wykonane z dodatkiem naturalnego, litego drewna. Stoły takie zazwyczaj posiadają blaty z tworzywa kompozytowego.

Stół do altany – przydomowa jadalnia

Stół do altany może być również dużym, klasycznym stołem jadalnianym. Pozwoli on na zaprojektowanie blisko domu letniej jadalni, w której spotykać się będą domownicy, jak również zaproszeni goście. Stół do altany tego typu może być wykonany zarówno z technorattanu, jak i aluminium. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się stoły tego typu, w których blat wykonano z naturalnego drewna eukaliptusowego lub tekowego. Stół taki rewelacyjnie prezentuje się w otoczeniu zieleni, pozwala na wykreowanie ciekawej aranżacji industrialnej czy prowansalskiej.

Jak dbać o stół do altany?

Stoły ogrodowe, jak wszystkie inne meble do ogrodu, wymagają odpowiedniej ochrony na czas jesieni i zimy. Dobrym rozwiązaniem jest okrycie stołu dedykowanym pokrowcem ogrodowym, który skutecznie osłoni mebel przed osiadaniem kurzu, działaniem wilgoci. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych.

 

Comments are closed.

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/