Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, jakie okna balkonowe przesuwne będą najlepsze. W szczególności, że producenci prześcigają się w ciekawych ofertach, jakie proponują swoim klientom. Warto przyjrzeć się wszystkim drzwiom balkonowym, jakie teraz dostępne są na rynku.

Typy drzwi przesuwnych

Biorąc pod uwagę okna balkonowe przesuwne, do wyboru mamy bardzo popularne model podnoszono-przesuwny. Otwierają się one dzięki temu, że przesuwane są w poziomie. Ich zaletą jest to, że można je w części zablokować. Wiele osób decyduje się na nie przez to, że są to okna z niskim progiem – co dla wielu osób jest ogromnym ułatwieniem. Bardziej zaawansowane modele dostępne są ze specjalnym pilotem, który wspomaga ich otwieranie na odległość. Okna odstawno-przesuwne otwierają się przez przesuwanie w poziomie. Ich minusem jest fakt, że nie można przy nich zastosować niskiego progu. 

Okna balkonowo przesuwne – model uchylny

Na rynku dostępny jest jeszcze jeden model takich drzwi – uchylny. Podobnie jak w wersji odstawnej – ich minusem jest fakt brak niskiego progu. Chociaż wielu osobom to nie przeszkadza. Otwierane są przez przesuwanie w poziomie. Pozwala to na pełne otwarcie się ruchomego skrzydła. Pomimo braku niskiego progu, wiele osób decyduje się na zastosowanie tego modelu okien. Wszystko przez to, że ich cena jest stosunkowo niska. Osoby, które dysponują nieco skromniejszym budżetem mogą z powodzeniem zdecydować się na taką stolarkę okienną. Dobrze pasują do nieco mniejszych otworów balkonowych. 

Comments are closed.

zobacz https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/