Skóra 50-latki to skóra dojrzała. Wymaga odpowiedniego podejścia, pielęgnacji i ochrony, aby wyglądać zdrowo i promiennie. Istnieje szereg zabiegów, z których mogą skorzystać kobiety w tym wieku. Dzięki nim mogą poprawić jędrność skóry, jej nawilżenie, odżywienie, a także zniwelować, czy wygładzić mocniej zarysowujące się zmarszczki i blizny. O jakich zabiegach mowa?

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Cera dojrzała to taka, na której mogą występować zmarszczki statyczne i bruzdy. W takiej sytuacji zastosowanie toksyny botulinowej może być niewystarczające, by zmniejszyć omawiany defekt estetyczny. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który może okazać się pomocny, jest kwas hialuronowy. Występuje on w skórze naturalnie, ale dzięki omawianemu zabiegowi można uzupełnić jego braki i ubytki. 

 

W tej procedurze kwas hialuronowy odgrywa rolę wypełniacza. Aplikuje się go w miejsca na twarzy, gdzie pojawiają się najmocniej zarysowane zmarszczki, czy bruzdy. Najczęściej są to okolice oczu, ust, policzków oraz czoła. Można również dokonać iniekcji tej substancji w dolinie oka, jeżeli pojawiają się nieestetyczne cienie i worki. To jeden z zabiegów, który rekomenduje się kobietom po pięćdziesiątce.

Nici liftingujące

Kolejnym zabiegiem, na jaki decydują się kobiety dojrzałe, są nici liftingujące. Są one wprowadzane pod skórę lub śródskórnie — w zależności od specyfiki problemu, jego zaawansowania, anatomii twarzy pacjentki i efektu, jaki chce się uzyskać. Ta procedura służy odmłodzeniu twarzy, a jednocześnie jej dogłębnemu nawilżeniu. 

 

Wprowadzenie nici odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Nici umieszcza się pod skórą z pomocą igieł. Cała procedura przyczynia się do miejscowego przerwania struktury naskórka. Powstałe mikrouszkodzenia wzmagają procesy naprawcze i pobudzają skórę do budowy nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Celem zabiegu jest zatem uzyskanie lepszego ujędrnienia i napięcia skóry.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na iniekcji wybranego preparatu lub koktajlu odżywczego w wybrane okolice twarzy. W zależności od potrzeb, może to być kwas hialuronowy poprawiający nawilżenie i dodający elastyczności skórze. 

 

Innym preparatem są np. peptydy, które pobudzają mikrokrążenie, a w przypadku iniekcji w okolicach oczu zmniejszają tendencję tego obszaru do nadmiernego gromadzenia płynów i obrzęków. Odpowiednio skomponowane preparaty są dopasowywane do potrzeb skóry dojrzałej, która wymaga także biorewitalizacji, ujędrnienia, czy odbudowy włókien kolagenowych i elastyny. Skóra w wyniku starzenia staje się szara i matowa. Mezoterapia igłowa może pomóc w przywróceniu jej blasku, optymalnego poziomu nawodnienia i regeneracji.

Peelingi dla pań po pięćdziesiątce

Skóra dojrzała, która potrzebuje pobudzenia, może być poddana peelingom wykonywanym pod okiem lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Takie peelingi nie powodują dyskomfortu, są sposobem na niedoskonałości cery, ale i wygładzanie zmarszczek, rozjaśnianie przebarwień i zwiększenie produkcji włókien kolagenowych.

 

W takim zabiegu wykorzystywane jest optymalne stężenie kwasów, które mogą działać rozjaśniająco na skórę wymagającą i zmęczoną. Omawiana procedura wykazuje działanie antybakteryjne, a przy wyborze odpowiednich preparatów peelingujących może hamować postępujący proces biosyntezy melaniny odpowiedzialnej za powstawanie nieestetycznych przebarwień i plam starczych na twarzy. Jeżeli pacjentka boryka się z wyżej wymienionymi defektami estetycznymi, po rozmowie z lekarzem może zdecydować się na taki zabieg.

 

Powyższe przykłady to tylko kilka procedur, które można wykonać u kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Umawiając się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi, lekarz będzie mógł osobiście ocenić kondycję skóry pacjentki i przeprowadzić z nią wywiad medyczny. To podstawa do tego, aby przedstawić rekomendację zabiegów, które można rozważyć w celu poprawy kondycji skóry i odmłodzenia wyglądu.

Comments are closed.

Stolik nocny z półką w stylu loft https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/