Coraz powszechniejsze w ostatnim czasie stają się zdobione paznokcie. Jeszcze do niedawna na dłoniach królowały sztuczne, plastikowe tipsy. Dziś już istnieje kilka bardziej naturalnych metod przedłużenia i zdobienia paznokci. Czym kierować się przy wyborze metody?

Najpopularniejsze metody robienia manicure

Najpopularniejsze ostatnio są dwa sposoby: metoda hybrydowa oraz metoda żelowa zdobienia paznokci. Pierwsza z nich jest tańsza i łatwiejsza w wykonaniu, jednakże przeznaczona jest do paznokci o bardzo silnej płytce, bowiem na płytce o słabiej powierzchni, nasz manicure będzie trzymał się bardzo krótko, a także istnieje ryzyko pęknięcia całego paznokcia. Druga metoda – o wiele bardziej trwała – to metoda żelowa zdobienia paznokci. Zasadniczą różnicą jest fakt trwałości tego typu manicure, bowiem paznokcie wykonane metodą żelową mogą trzymać się nawet do 4 tygodni.

Sposób wykonania żelowego zdobienia paznokci

Wykonanie żelowego zdobienia paznokci jest bardzo podobne do metody hybrydowej, a zatem polega na nałożeniu bazy i utwardzeniu jej przy pomocy lampy UV bądź LED, następnie pokrycie powierzchni paznokci dowolnym kolorem i ponownym utwardzeniu. Następny krok to zdobienie, do którego można użyć różnorodnych naklejek, lśniących pyłków czy brokatu – wszystko zależy od preferencji. Ostatni krok to zastosowanie tzw. top coat, czyli utwardzacza, a na końcu stosuje się oliwkę do skórek, by nawilżyć przesuszone partie. Jedyną różnicą pomiędzy manicure hybrydowym a żelowym jest sam początek zabiegu. W tym czasie nakłada się na powierzchnię płytki masę żelową, którą następnie należy utwardzić przy pomocy lampy. Celem przedłużenia paznokcia, można zastosować specjalistyczną formę, która nadaje wybrany kształt i długość. Pamiętać należy, by warstwa masy żelowej nie była zbyt gruba, bowiem paznokcie w takim przypadku nie wyglądają zbyt naturalnie. Po utwardzeniu paznokcia, nadmiar żelu spiłować można za pomocą pilnika do paznokci. Jest to także moment nadania ostatecznego kształtu.

Gdzie można wykonać manicure metodą żelową?

Z reguły stylizacje takie wykonywane są przez profesjonalne stylistki paznokci w salonach kosmetycznych, jednakże w ostatnim czasie bardzo popularne jest wykonywanie manicure w domu. Coraz więcej kobiet zaopatruje się w specjalistyczne lampy oraz lakiery i podkłady niezbędne do wykonania takiej stylizacji i wykonuje je w dowolnej chwili w domu. Nie jest to proces bardzo trudny – wystarczy trochę cierpliwości, umiejętności i kreatywności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Comments are closed.