Nowoczesne meble ogrodowe to marzenie wielu posiadaczy ogrodu, tarasu czy balkonu. Ciepłe lato wręcz zachęca do spędzania czasu bliżej natury – warto więc pomyśleć o zestawie kawowym czy wypoczynkowym. Jakie mebel ogrodowe wybrać? Co proponują nam producenci? Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów?

Idealne meble ogrodowe – czyli jakie?

Jakie powinny być meble ogrodowe? Przede wszystkim: trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne czy wilgoć. Kolejny istotny aspekt to wygoda: meble ogrodowe muszą zapewniać komfort użytkownikom, dawać stabilne podparcie dla rąk i pleców. Meble powinny pozytywnie wpływać na otoczenie – podnosić estetykę, poprawiać aranżacje. 

Wśród licznych mebli do ogrodu dużym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe. Kolekcje tego typu są rozbudowane, przez co bez trudu znajdziemy w nich elementy dopasowane do konkretnych potrzeb. Projektanci proponują nam sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele, krzesła, stoliki kawowe, fotele wiszące. Atutem jest również fakt, że kolekcje dostępne są w różnych kolorach, co pozwala na większą swobodę w aranżacji. Meble ogrodowe technorattanowe doskonale sprawdzają się w aranżacjach skandynawskich, minimalistycznych, rustykalnych czy prowansalskich. 

Meble ogrodowe z technorattanu – jak są zbudowane?

Meble technorattanowe do ogrodu tworzone są z wysokiej jakości materiałów. Stelaże to konstrukcje aluminiowe, które nie odkształcają się, a dzięki malowaniu proszkowemu są również zabezpieczone przed wilgocią i korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka syntetyczna, która przypomina naturalny rattan. Plecionka ma nieporowatą strukturę, przez co jest zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgoci. Meble technorattanowe możemy uzupełnić poduszkami, siedziskami czy wygodnymi pledami. 

Comments are closed.