Świnoujście to najdalej na północny zachód wysunięty skrawek Polski. Otoczona wodą, malownicza miejscowość uzdrowiskowa od niemal dwustu lat przyciąga rzesze turystów. Jeśli rozważasz podróż do Świnoujścia bądź masz w swoich wakacyjnych planach nocleg na zachodnich rubieżach polskiego morza, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Nocleg Świnoujście, czyli co i gdzie wybrać

Noclegi w Świnoujściu dzielą się na cztery główne kategorie. Pierwszą z nich stanowią luksusowe apartamenty oraz 3-4 gwiazdkowe hotele z wellness. Mieszczą się one w nowoczesnych, futurystycznych budynkach a ich wnętrza nie odbiegają od najwyższych, europejskich standardów. Znajdziemy tam sale zabaw, baseny, sauny czy wygodne pokoje o dużej powierzchni wyposażone we wszelki potrzebne urządzenia. Opcję tę poleca się szczególnie dla par, bowiem spora część pokoi i apartamentów jest dwuosobowa.

Obiekty noclegowe tego typu mieszczą się blisko morza, na plaże jest stamtąd często tylko kilkaset metrów. Luksus i wygoda mają swoją cenę bowiem dobowy koszt noclegu dla dwóch osób w takim obiekcie zaczyna się od 1100 złotych, w niektórych z hoteli jest to nawet 1600 złotych.

Wysoki standard w mniejszym wymiarze

Kolejną grupą miejsc noclegowych są kameralne hotele i pensjonaty. Są to obiekty mniejsze niż wielopiętrowe szklane hotele opisane wcześniej, jednak standard pobytu nie jest wiele niższy. Należy się jednak liczyć z minusami – są położone w dalszej części miasta, często oddalone od plaży, jest to jednak odległość do 1,5 kilometra bowiem Świnoujście nie jest rozległą miejscowością.

Drobne wady rekompensuje w tym przypadku cena, apartament dla dwóch osób można wynająć nawet za 400 złotych co w porównaniu do dużych hoteli jest naprawdę niewielką sumą, są oczywiście i obiekty droższe wszystko zależy od standardu i jakości.

Historyczny klimat

Następna grupa w kategorii nocleg Świnoujście to obiekty historyczne. Większość z nich powstała w połowie XIX wieku gdy Świnoujście rozkwitało jako Niemieckie uzdrowisko solankowe. Pobyt w takim miejscu jak zabytkowe wille czy hoteliki to ciekawe doświadczenie pozwalające z bliska podziwiać niemiecki historyczny styl budownictwa i umożliwiające wczucie się w klimat kameralnego uzdrowiska sprzed dwóch wieków.

Ceny noclegów w obiektach historycznych ku zaskoczeniu wielu nie są wysokie – plasują się pomiędzy dobowym karnetem w małych hotelach a luksusowym hotelem. Dla dwóch osób to około 550-700 złotych.

Lokalny nocleg Świnoujście

Istnieje również 4 opcja – skorzystanie z bazy noclegowej w prywatnych domach czy prywatnie najmowanych pokojach. W całym Świnoujściu mieszkańcy mający wolne mieszkania czy pojedyncze pokoje najmują je turystom. Tego typu noclegi znaleźć można w różnych częściach miasta oraz różnych cenach. Nie sposób znaleźć tu jakiejś prawidłowości, warto więc samemu poszukać najbardziej interesującej nas opcji i wybrać odpowiednią, korzystną funkcjonalnie i cenowo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nocleg Świnoujście.

Comments are closed.

zobacz https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/