Okna na wymiar to temat, który można omawiać z najróżniejszych stron, ale tak naprawdę nigdy nie zostanie wyczerpany. Warto jednak wymienić kilka najistotniejszych informacji, jakich nie może zapomnieć każdy inwestor.

Okna na wymiar – materiał wykonania

Każdy inwestor powinien zdać sobie sprawę z tego, że powinien wybrać materiał z jakiego powinny zostać wykonane profile okienne. Do wyboru jest:

  • drewno – klasyczny i naturalny materiał, który na dodatek jest w stanie wykazać się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Pasują do domów tradycyjnych, jak również nowoczesnych.
  • plastik – najbardziej popularny materiał, który jest także tani. Materiał cechujący się dobrymi parametrami, który na dodatek nie wymaga tak dużych prac konserwacyjnych ze strony inwestora.
  • aluminium – wytrzymałe i stabilne. Drogie, ale to przy ich pomocy można stworzyć duże przeszklenia w domach, pozwalając na wpuszczenie dużej ilości światła.

Rodzaje stolarki okiennej

Okna na wymiar można podzielić na kilka grup. Pierwsza to stolarka okienna, która otwierana jest w sposób tradycyjny. Można je podzielić na uchylne, rozwierne, uchylno – rozwierne. Na specjalną uwagę zasługują okna typu fix, czyli takie, których w ogóle się nie otwiera. Bardzo pomocne przy tworzeniu ścian ze szkła na elewacjach. Kolejny rodzaj to okna wychodzące na balkon lub na taras. Nie można również zapomnieć o oknach połaciowych, czyli tych, które montowane są na dachu. Je to można podzielić na modele uchylno-obrotowe lub obrotowe.

 

Comments are closed.