Rodzice dbający o bezpieczeństwo swoich pociech często decydują się na zakup ubezpieczenia szkolnego. Polisę możesz kupić za pośrednictwem szkoły lub zdecydować się na samodzielnie wybrany wariant. Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie szkolne? Ile kosztuje składka? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – ochrona nie tylko podczas lekcji 

Ubezpieczenie szkolne jest dobrowolną polisą, która obejmuje kompleksową ochroną uczniów, dzieci uczęszczające do przedszkola, żłóbka i innych placówek oświatowych. Koszty polisy nie są drogie i wynoszą zazwyczaj kilkadziesiąt złotych rocznie. Rodzice mogą skorzystać z ubezpieczenia zbiorowego oferowanego przez szkołę lub ubezpieczyć swoją pociechę indywidualnie. 

Polisa szkolna od następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia rodzicom otrzymanie wsparcia finansowego w kryzysowej sytuacji – wypadku dziecka. Pieniądze wypłacone przez ubezpieczyciela pokryją koszty leczenia, rehabilitacji, kupna leków czy pomocy psychologicznej. 

Umowa z towarzystwem podpisywana jest zazwyczaj na dwanaście miesięcy. Ubezpieczenie chroni dziecko nie tylko wtedy, kiedy przybywa na terenie szkoły, ale również w jego czasie wolnym, a nawet podczas wakacji. Wysokość składki uzależniona jest od oferty danego towarzystwa oraz wybranego wariantu.

Rozszerzony wariant

Podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne może być rozszerzone o dodatkową ochronę. Dobre firmy oferują możliwość zwiększenia ochrony na przykład o zwrot kosztów pogrzebu w przypadku śmierci prawnego opiekuna ubezpieczonego, wypłacenie odszkodowania za zniszczenie mienia przechowanego w szkolnej szatki czy zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki lub pracy.

Comments are closed.