Jak wynika z praktyki i statystyk dotyczących metrażu przypadającego na przeciętnego Polaka bardzo często urządzenie i wyposażenie łazienki wiąże się z ergonomicznym i praktycznym wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni. Aranżacja tego niewielkiego pomieszczenia jest tym trudniejsza, że musi być ono szczególnie funkcjonalne i czyste.

Urządzanie łazienki – jakie wyposażenie wybrać?

Po pierwsze, skorzystajmy ze sprawdzonych i renomowanych marek zajmujących się produkcją sprzętu łazienkowego, jak na przykład – Deante wyposażenie łazienek. Materiały jakimi wykończone są urządzenia sanitarne mają bardzo duże znaczenie w utrzymaniu czystości we wnętrzu łazienki. Umeblowanie warto też dobrze przemyśleć i zaplanować. Skorzystanie z podtynkowych zestawów pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie powierzchni w tym niewielkim pomieszczeniu.

Szafki z lustrami

Lustro stanowi bardzo ważny element każdej aranżacji. Pozwala doświetlić, powiększyć optycznie, a także ciekawie wykończyć przestrzeń. Skorzystanie z rozwiązania dwa w jednym – lustra i szafki zagwarantuje uniknięcie nadmiaru sprzętów oraz będzie działało na korzyść przestrzennego wyglądu łazienki. Podczas wyboru tego typu szafki należy szczególną uwagę zwrócić na sposób w jaki szafka jest otwierana. Ścieranie śladów palców pojawiających się na lustrze każdego dnia nie będzie przecież należało do najprzyjemniejszych. Idealnym rozwiązaniem są szafki otwierane od spodu niewymagające dotykania powierzchni lustra.

Instalacja podwieszanych szafek – Deante wyposażenie łazienek

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem, stosowanym nie tylko w łazienkach, jest instalacja podwieszanych szafek. W swojej ofercie ma je również firma Deante. Poza ciekawym i lżejszym optycznie wyglądem uzyskujemy dodatkowe miejsce pod szafką, które będzie mogło być wykorzystane, na przykład, na podłużny i pojemny kosz na pranie.

Skąd czerpać inspiracje?

Wyposażenie łazienek to temat, który może wymagać posiadania wyobraźni przestrzennej oraz znajomości różnych rozwiązań aranżacyjnych. Aktualnie, do najgorętszych trendów należy japoński styl urządzania łazienek. Japończycy, ze względu na niewielkie metraże na jakich mieszkają, wyspecjalizowali się w niezwykle funkcjonalnym i estetycznym wystroju łazienek. Zdjęcia z japońskich łazienek to cała gama inspiracji, które przeniesione na polski grunt będą owocowały ciekawymi aranżacjami łazienek. Warto także obserwować blogi o tematyce aranżacyjnej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Wyposażenie łazienek.

Comments are closed.