Drukarki Canon są urządzeniami niezwykle popularnymi, gdyż są one niezawodne i z tego powodu sprzęt ten cieszy się olbrzymią renomą wśród klientów domowych i biznesowych. Emocje jednak budzi tusz do drukarki Canon, a konkretnie wybór pomiędzy oryginalnym produktem a zamiennikiem, z czego ta druga kategoria jest często krytykowana, jednak czy słusznie?

Model biznesowy producentów drukarek

Urządzenia drukujące są najczęściej sprzedawane poniżej kosztów produkcji, a Canon nie jest tutaj wyjątkiem. W rzeczywistości forma ta zarabia nie na urządzeniach drukujących, a na materiałach eksploatacyjnych do nich, a więc też i na tuszach. Kartridże z oryginalnym tuszem do drukarki Canon potrafią być droższe niż wynosi cena samego urządzenia – jest tak w przypadku urządzeń tańszych.

Nic więc dziwnego, że wiele osób sięga po zamienniki, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach niemal każdy drukuje spore ilości materiałów, a oryginalny tusz Canon potrafi skutecznie zrujnować domowy budżet.

Argumenty wrogów zamienników

Zamienniki są dziś najchętniej kupowanymi tuszami, posiadając wielu zwolenników, jednak istnieje też wielu wrogów ich stosowania, którzy wysuwają rozmaite argumenty.

W dyskusjach na temat zamienników najczęściej pojawia się argument, że ich kupno wiąże się z utratą gwarancji, co rzeczywiście jest prawdą, gdyż producent chroni swoje interesy i nie chce brać na siebie odpowiedzialności za potencjalne awarie, które mogą zostać wywołane przez nieoryginalny tusz do drukarki Canon.

Argumentem stosowanym przez wrogów zamienników jest też często niższa jakość wydruku niż ta, którą da się osiągnąć przy użyciu oryginałów. Oba powyższe argumenty jednak nie zawsze są trafne.

Jak to naprawdę jest z zamiennikami?

Negatywna atmosfera, która budowana jest wokół zamienników, często budowana jest przede wszystkim przez samego producenta i związane z nim podmioty, którymi są sprzedawcy oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, którzy tracą na popularności zamienników.

Prawda jest jednak taka, że zamienniki w cenie o wiele niższej od tuszów oryginalnych oferują tak samo wysoką jakość wydruku, a wiele z nich jest dokładnie przebadanych i nie wywołują one problemu z drukarką. Kupując dobrej jakości zamienniki, wiele osób używa ich przez cały okres gwarancyjny, nie musząc korzystać z gwarancji. Do tego coraz więcej producentów zamienników oferuje własne gwarancje, naprawiając drukarki po awarii, co czyni zakup zamiennika jeszcze bardziej sensownym.

Unikać należy jedynie bardzo tanich zamienników mało znanych producentów, które rzeczywiście mogą wywołać poważne problemy z urządzeniem, jednak takich produktów nie jest na rynku wiele, a liczne sklepy w ogóle nimi nie handlują, dlatego kupować zamienniki należy zawsze w dobrym sklepie z takimi produktami, który dba o jakość sprzedawanych produktów i jest też pośrednikiem pomiędzy klientem a producentem w sytuacji, w której dojdzie do awarii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553923-Tusze-oryginalne-Canon.html.

Comments are closed.