Zabiegi iniekcyjne, wykorzystujące kwas hialuronowy, są bardzo popularne wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni doceniają zalety tego wypełniacza. Niestety na temat wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym funkcjonuje nadal wiele niesprawdzonych informacji. Przedstawiamy fakty i dementujemy mity na temat wypełniaczy.

Przy pomocy wypełniaczy można zredukować zmarszczki na całej twarzy – fakt

Kwas hialuronowy to substancja o nawilżającym i odmładzającym działaniu, którą można zastosować w celu redukcji zmarszczek na całej twarzy, nawet zlokalizowanych w bardzo delikatnych miejscach. Lekarz wprowadza wypełniacz w sposób liniowy (wzdłuż linii zmarszczki) lub punktowo (aby uzupełnić ubytek tkankowy, zapadnięty obszar twarzy). Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki Warszawa Mokotów kwasem hialuronowym najczęściej wypełnia się:

  • zmarszczki poziome czoła,
  • zmarszczkę pionową na czole (tzw. lwia zmarszczka),
  • drobne zmarszczki w kącikach oczu (tzw. kurze łapki),
  • zmarszczki wokół ust (tzw. zmarszczki palacza),
  • opadające policzki.

Wypełniacz daje efekt nadmiernie napiętej twarzy – mit

Profesjonalnie wstrzyknięty wypełniacz niweluje tylko objawy starzenia się skóry i delikatnie modeluje rysy twarzy, zachowując przy tym naturalny wygląd. Nie towarzyszy temu efekt nadmiernego napięcia, jak przy zastosowaniu zbyt dużej ilości toksyny botulinowej. Poza tym wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem odwracalnym. Jeśli Pacjent jest niezadowolony z efektów, może zdecydować się na rozpuszczenie wypełniacza przy pomocy specjalnego enzymu – hialuronidazy.

Kwas hialuronowy ma właściwości nawilżające – fakt

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego twarz odzyskuje nie tylko napięcie, ale też zdrowy blask. Substancja ta wiąże wodę w skórze i zapobiega jej utracie. Bezpośrednia aplikacja kwasu hialuronowego do głębokich warstw skóry zapewnia jej długotrwałe nawilżenie, odświeżenie, jędrność, równomierny koloryt. Działanie to wykorzystuje się nie tylko w zabiegach iniekcyjnych, ale też w kosmetykach nawilżających.

Efekty wypełniania zmarszczek utrzymują się krótko – mit

Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez wiele miesięcy – czasem nawet do dwóch lat. Już po pół roku można zdecydować się na powtórzenie zabiegu, ale nie jest to konieczne, ponieważ skóra nadal powinna być w świetnej kondycji. Kwas hialuronowy oprócz właściwości wypełniających, wspomaga również odnowę kolagenu, więc nawet po jego wchłonięciu twarz prezentuje się lepiej niż przed zabiegiem.

Zabieg wypełniaczem powinien zostać wykonany przez lekarza – fakt

Na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym należy zgłosić się do lekarza doświadczonego w dziedzinie medycyny estetycznej – listę polecanych klinik znajdziesz pod adresem www.findbeauty.expert.com. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz dobranie odpowiedniej dawki wypełniacza. Lekarz informuje Pacjenta o możliwych powikłaniach i daje do podpisania zgodę na zabieg. Decydując się na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym przez specjalistę medycyny estetycznej, można zyskać poczucie bezpieczeństwa i komfortu zabiegu. Należy pamiętać, że kosmetyczka nie posiada kompetencji do zabiegów iniekcyjnych. Nie powinna skusić nas niska cena zabiegu wypełniania zmarszczek oferowanego przez salony kosmetyczne.

Comments are closed.

zobacz wiecje https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ zobacz