Płyty indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych do kuchni – pozwalają na unowocześnienie wnętrza oraz na wyeliminowanie gazu w mieszkaniu. Aby móc wygodnie na nich gotować konieczne są jednak dedykowane garnki. Jakie garnki do indukcji wybrać, aby codzienne przygotowywanie posiłków było przyjemnością?

Sprawdź, jakie garnki do indukcji są najlepsze!

Kupno garnków do płyty indukcyjnej nie powinno być dziełem przypadku. Garnki takie powinny być dedykowane do pracy na kuchenkach indukcyjnych, a dodatkowo ich średnice powinny odpowiadać polom na naszej kuchence, aby strata ciepła była jak najmniejsza. Jakie garnki do indukcji wybrać, by w pełni wykorzystać potencjał kuchenki tego typu?

Szukając idealnych garnków indukcyjnych przede wszystkim zwracajmy uwagę na rozbudowane, nowoczesne komplety, które posiadają oznaczenie cewki indukcyjnej. Znak ten będzie sygnalizował, że możliwe jest bezpieczne użycie garnków na płytach indukcyjnych. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się obecnie garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które zabezpieczono przed korozją, odkształcaniem, działaniem wysokich temperatur. Garnki na płytę indukcyjną posiadają wielowarstwowe dno, w tym dysk aluminiowy, który odpowiedzialny jest za rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Garnki posiadają wewnętrzne miarki, lejki i cedzaki, które pozwalają na znacznie wygodniejsze gotowanie.

Dodatkowe elementy, które poprawią jakość gotowania

Zastanawiają się, jakie garnki do indukcji wybrać, warto zwracać uwagę na detale. W przypadku nowoczesnych garnków stalowych projektanci uzupełniają je o rączki wykonane z tworzyw syntetycznych, nieprzewodzących ciepła. Profilowanie sprawia, że uchwyty te idealnie leżą w dłoni. Atutem są również dedykowane pokrywki.

 

 

 

Comments are closed.

leżak ogrodowy zobacz wiecej ubezpieczenie szkolne