Odkurzacze są jednymi z najczęściej występujących akcesoriów gospodarstwa domowego na rynku. Występują w różnych kompozycjach, konfiguracjach i rodzajach. Jednak jedno łączy je wszystkie. Są to końcówki/ssawki. Dobrze dopasowana ssawka do odkurzacza Zelmer jest bardzo ważnym elementem umożliwiającym efektywne sprzątanie różnorodnych powierzchni. Jakie ssawki są najpopularniejsze?

Ssawki do odkurzaczy dostępne na rynku

 

Każda ssawka różni się od siebie wielkością, użytecznością i przeznaczeniem. Nie ma nic dziwnego w tym, że w domach walają się różnorodne ssawki. W końcu posiadając odkurzacz chce się wyczyścić parkiety, dywany, tapicerki czy wnętrze własnego samochodu. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

-Turboszczotki; są najmocniejszymi ssawkami w stawce. Ich zadaniem jest intensywne i efektywne czyszczenie takich powierzchni jak parkiety czy dywany. Do tych drugich nadaje się najlepiej ze względu na obecność obracającego się wałka efektywnie zbierającego kurz i brud.

-Szczotki szczelinowe; posiadają charakterystyczny wygląd – są wydłużone i wąsko zakończone. Dzięki temu pod dużym ciśnieniem zbierają drobinki brudu w trudno dostępnych miejscach. Są ulubione przez kierowców, którzy potrafią w ten sposób wyczyścić trudno dostępne miejsca w swoich samochodach.

-Ssawki powiertowe; bardzo dobrze nadają się dla osób lubiących majsterkować w ścianach. Po wywierceniu otworu w jego wnętrzu zawsze zostaje problematyczny, roznoszący się pył. Wystarczy jedynie podłożyć odpowiednią ssawkę od odkurzacza, która wciągnie cały pył, który pozostał we wnętrzu otworu.

 

Podsumowanie

 

Jak widać istnieją różne rodzaje ssawek, w które można się wyposażyć. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że posiadając już sprawdzony odkurzacz gospodarze chcą dobrze zadbać o jego asortyment, ale także swoje sprzątane powierzchnie. Akcesoria i dodatki takie jak ssawki potrafią zrobić sporą różnicę! Największy wybór ssawek można znaleźć w dedykowanych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego – przykładowo na sklepie AGDmaster!

Comments are closed.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/