Wśród licznych dyscyplin sportowych jazda konna staje się w ostatnich latach coraz popularniejsza. Jest to sport dla osób w każdym wieku, a dodatkowo nauka często odbywa się na świeżym powietrzu, przez co skutecznie dotlenimy organizm. Jak przygotować się do nauki jazdy konnej? Co warto wiedzieć? Jaki strój wybrać?

Jazda konna – sport dla każdego

Dlaczego jazda konna stała się tak popularna? Przede wszystkim wynika to z coraz większej dostępności nie tylko samych stadnin, ale i instruktorów. Jazda konna jest ciekawą alternatywą dla innych dyscyplin, a dodatkowo sposobem na to, aby obcować z pięknymi zwierzętami. Jazda konna pozwala na uelastycznienie ciała, wzmocnienie większości partii mięśni, poprawienie poczucia równowagi. Sport ten pozwoli skutecznie dbać o naszą sylwetkę i dobre samopoczucie. 

Jak ubrać się do jazdy konnej?

Nauka jazdy to zazwyczaj 1-2 godziny dziennie – warto zadbać o to, aby w tym czasie czuć się komfortowo w siodle. Elementem obowiązkowym i podstawowym jest kask do jazdy konnej – nowoczesne kaski zaproponują nam topowi producenci. Szukając kasku dla siebie pamiętajmy o tym, że kask ma stabilnie leżeć na głowie, nie powinien on uwierać czy być zbyt luźny. Kask posiada regulowane paski, dzięki którym lepiej dopasujemy kask do własnych potrzeb. Kaski posiadają również niewielkie daszki, które chronią oczy przed słońcem. Elementem o który warto zadbać są również odpowiednie buty – szukając prostych butów do jazdy konnej postawmy na sztyblety. Są to buty sięgające ponad kostkę, przez co jest ona skutecznie chroniona. Sztyblety tworzone są ze skór naturalnych lub też z materiałów syntetycznych. Przygotowując się do nauki jazdy konnej możemy pomyśleć również o bryczesach – spodnie do jazdy konnej zapewnią nam komfort i wygodę, pozwolą na swobodne wentylowanie skóry. 

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej