XXI wiek niewątpliwie można nazwać czasem kultu idealnego ciała. Za sprawą social mediów zewsząd jesteśmy zasypywani obrazkami smukłych kobiet oraz umięśnionych mężczyzn, uśmiechniętych i świetnie wystylizowanych. Wiele można by mówić o negatywnym wpływie tego zjawiska m.in. na samoocenę młodzieży, jednak trzeba przyznać, że z całą pewnością zawdzięczamy mu także zmianę społecznego podejścia do kwestii ruchu i racjonalnej diety. 

Mc Donald’s czy sklep ze zdrową żywnością? Wybór należy do Ciebie!

Dążąc do niedoścignionego ideału instagramowej sylwetki Polki i Polacy, po latach zachłyśnięcia modą na zachodnią przetworzoną żywność, obudzili się z letargu i zaczęli bardziej racjonalnie podchodzić do kwestii jedzenia. W ostatnich latach trendy gastronomiczne całkiem się zmieniły. Świadczy o tym chociażby fakt, że właściwie na każdym osiedlu można już znaleźć dietetyczną restaurację, czy sklep ze zdrową żywnością. Na popularności zyskują blogi z przepisami na dania „fit”, a także produkty ekologiczne. 

Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków!

Bez wątpienia ostatnimi czasy wzrosła świadomość społeczna w kwestii wpływu trybu życia, nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale też na cały organizm człowieka. Kierowani dążeniem do uzyskania atrakcyjniejszego wizerunku i lepszej tężyzny fizycznej, chętniej czytamy etykiety produktów i kupujemy te wyższej jakości. Sklep ze zdrową żywnością stał się miejscem codziennego zaopatrzenia w pieczywo, czy nabiał, a po zakupy wybieramy się tam rowerem. Zmiana nawyków nie musi wszakże od razu oznaczać długich godzin spędzonych na siłowni i liczyć się z hektolitrami przelanego tam potu. Na początek wystarczy zrezygnować z samochodu na rzecz przejażdżki jednośladem, a na randkę zamiast restauracji serwującej wino i ciężkostrawny makaron, wybrać długi romantyczny spacer.

Sprawdź jak w prosty sposób poprawić swoje nawyki żywieniowe!

Właściwie wszystkie znane nam przepisy, przy odrobinie inwencji da się znacznie „odchudzić”. Każdy stacjonarny, cze internetowy sklep ze zdrową żywnością ma w swojej ofercie szeroki wybór zamienników znanych produktów. Pełnoziarniste makarony, nabiał w wersji „light”, mięso z ekologicznych hodowli oraz wędliny bez zbędnych konserwantów i wzmacniaczy smaku, niepryskane warzywa i owoce, a nawet słodycze bez grama cukru – to tylko namiastka ich asortymentu. Odwiedź pobliski sklep ze zdrową żywnością i przekonaj się sam, jak zmiana nawyków żywieniowych wpłynie na twoje samopoczucie, wyniki badań i pasek od spodni. 

Zobacz także https://xlblog.pl

Comments are closed.