Skóra licowa bydlęca jest dla kaletników czymś w rodzaju świętości. Każdy z nich bez skóry nie mógłby robić tego co kocha. Dlatego skóra licowa jest wśród nich tak ceniona. Dbają oni o każdy fragment skóry, której przerabiają tworząc najróżniejsze dzieła. Wszystko dzieje się za sprawą ludzkich rąk! Jednak Skóra tego typu bywa trudno dostępna co irytuje wielu pasjonatów tej sztuki rzemiosła. Craftpoint to sklep, który jak ręką odjął pozbawił tego problemu kaletników. Oferuje on najwyższej jakości skóry licowe dostępne z dnia na dzień!

Jakie skórne wyroby tworzą kaletnicy?

 

Kaletnicy mają bujną wyobraźnię. Tworzą oni najróżniejsze produkty zbudowane ze skóry przeznaczone dla innych ludzi. Najczęściej są to elementy galanteryjne jednak zdarza się również stworzyć im inne prace. Bo wyobraźnia kaletnika nie zna granic! Z działu odzieży bardzo często produkowane są portfele. Wszyscy mężczyźni uwielbiają portfele zbudowane z wysoko gatunkowej skóry. Mogą być użytkowane przez długie lata cały czas dobrze pachnąc i utrzymując świeżość. Kobiety zaś są fankami torebek skórzanych, które nie przecierają się jak te zbudowane z innego materiału. Warto również wspomnieć o paskach do spodni zbudowanych ze skóry licowej. Dobrze wyżłobione otwory i solidna budowa sprawia, że pasek nie rozciąga się w trakcie użytkowania, a więc jest bardzo trwały. Wszystkie te produkty są bardzo cenione, a klienci najbardziej uwielbiają ich ręczne wykonanie. Dzięki temu wiedzą, że nikt na świecie nie posiada identycznej torebki, paska czy portfela!

Kaletnicy z ochotą tworzą również inne produkty. Bardzo ciekawą grubą są pochewki na noże, które uwielbiają wykonywać kaletnicy równocześnie zajmujący się wykonywaniem noży. Wysoko gatunkowa skóra, która uformowana jest w pochwę chroni nóż przed wilgocią, korozją czy uszkodzeniami ostrza. Osoby pasjonujące się bronią bardzo chętnie zamawiają także kabury chroniące ich ulubione egzemplarze przed podobnymi uszkodzeniami. Nie należy zapominać również o barberach, którzy wykorzystują skórę licową w swojej pracy. Najstarsze metody ostrzenia brzytwy przeprowadzane są właśnie na kawałku prostego pasa skóry licowej!

Podsumowanie

 

Jak widać dobry kaletnik może mieć szerokie pole do popisu podczas tworzenia swoich prac. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że posiadają oni ogromną liczbę chętnych osób na swoje prace. Wiele z nich powstaje specjalnie na zamówienie co podnosi rangę tej sztuki rzemieślnictwa. Może nie jest to najtańsze, ale wszyscy klienci zdecydowanie mówią, że nawet duże pieniądze są warte takich produktów.

Zobacz: http://craft-point.com/k/skory-garbowane-roslinnie/bydlece-licowe-2-0-2-5-mm/

Comments are closed.