Wybór stroju kąpielowego może przysporzyć nie lada problemów. Wiele osób przy zakupie kieruje się wyłącznie estetyką stroju, zupełnie zapominając o innych, niezwykle istotnych elementach takich jak wygoda i komfort użytkowania.

Wybór stroju kąpielowego – na co zwrócić uwagę?

Zakup stroju kąpielowego powinien być poprzedzony wnikliwą analizą naszych potrzeb – strój na plażę będzie różnił się w znacznym stopniu od tego na basen. Przy wyborze stroju należy mieć więc na uwadze następujące elementy:

  • typ kostiumu – kostium sportowy, zarówno w wersji bikini jak i tej jednoczęściowej, doskonale sprawdzi się na przykład na basenie. Stroje kąpielowe o sportowym stylu są niezwykle wygodne – zapewniają komfort i co najważniejsze nie przesuwają się, zawsze pozostając na swoim miejscu. Modele plażowe ułatwią z kolei uzyskanie równomiernej opalenizny,
  • rozmiar -przy wyborze kostiumu kąpielowego trzeba poświęcić wystarczająco dużo uwagi na dokładne dopasowanie rozmiaru. Kostium kąpielowy powinien być idealnie dobrany do naszej sylwetki, tak abyśmy czuli się w nim komfortowo i pewnie.

Rodzaje strojów kąpielowych ze względu na typ biustonosza

Oprócz oczywistego podziału na kostiumy dwu i jednoczęściowe, stroje kąpielowe różnią się między sobą krojem biustonosza i dołu. Wyróżniamy wiele rodzajów modeli biustonosza, pośród których do najpopularniejszych należą:

  • bikini trójkątne – jeden z najbardziej popularnych wariantów, w którym biustonosz uszyty jest z dwóch trójkątnych kawałków materiałów połączonych przy pomocy cienkich sznurków. Kostium tego typu sprawdzi się głównie w przypadku posiadaczek mniejszego biustu, niewymagającego dużego podtrzymania,
  • bikini typu halter – halter to nieco zmieniona wersja klasycznego biustonosza bikini. W wypadku biustonoszy kąpielowych typu halter, cienkie sznurki zostały zastąpione grubszymi pasami materiału, które umożliwiają podtrzymanie także nieco większego biustu,
  • bikini typu balkonetka – ten typ bikini jest najbardziej zbliżony wyglądem do klasycznego biustonosza. Krój balkonetkowy polecany jest większości kobiet – świetnie sprawdzi się zarówno przy mniejszym, jak i nieco bardziej obfitym biuście. Usztywnienia i fiszbiny zapewnią dobre podtrzymanie, zwiększając komfort i wygodę użytkowania.

Gdzie kupić strój kąpielowy?

Najlepszym miejscem na zakup stroju kąpielowego jest sprawdzony sklep stacjonarny. Możliwość przymierzenia i dokładnego dopasowania rozmiaru to jedna z zalet kupowania w tradycyjny sposób.

Stroje kąpielowe można również z powodzeniem kupić w Internecie- decydując się na zakup w sieci, warto wybrać sklep oferujący darmowy zwrot lub ewentualną wymianę zakupionego towaru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Comments are closed.

meble tarasowe zobacz wiecej zobacz o podstawy do znaków drogowych