Gotowanie i smażenie może być przyjemnością – szczególnie kiedy odkrywamy nowe przepisy i tworzymy nowe potrawy w naszych kuchniach. Aby jednak samo gotowanie było przyjemnością warto zastanowić się jak je sobie ułatwić. Z pomocą przychodzą nam liczni producenci garnków, którzy proponują innowacyjne rozwiązania i produkty. Co warto mieć we własnej kuchni?

Stalowe garnki z dyskiem w dnach

Wśród licznych propozycji garnków zdecydowanie prym wiodą garnki stalowe. Dzięki wykorzystaniu stali nierdzewnej 18/10 możliwe stało się stworzenie garnków zabezpieczonych zarówno przed działaniem wilgoci, korozją, jak i odkształceniami. Nowoczesne garnki oferowane na stronach takich jak gerlach.pl pozytywnie zaskoczą nas ilością dodatków, funkcjonalnością. 

W dnach garnków stalowych umieszczono dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie ulubionych potraw oraz na oszczędność energii. Dzięki dyskom możliwe jest wykorzystywanie garnków na dowolnych typach kuchenek. Uwagę przykuwają również uchwyty – są one tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła, przez co bezpiecznie możemy podnosić i przenosić garnki wypełnione gorącymi potrawami. Garnki uzupełnia się również o profilowane, antypoślizgowe rączki. Wiele kompletów uzupełnionych jest także o funkcjonalne dodatki, takie jak lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów – z pewnością ułatwią one codzienne przygotowywanie posiłków. Dodatkowo garnki uzupełnione są o doskonale przylegające pokrywki – są one tworzone z hartowanego szkła, a niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowanie pary wodnej. 

Wygodna patelnia do smażenia ulubionych potraw

Smażona ryba czy mięso smakować będą doskonale, o ile tylko wybierzemy odpowiedni sposób smażenia. Dzięki nowoczesnym patelniom z licznymi powłokami nie musimy już martwić się o kaloryczność potraw – dzięki nim smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu stanie się faktem! Powłoki pozwolą również na zahamowanie przywierania pokarmów do dna patelni. 

Comments are closed.