Manicure jest najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetycznym wśród pań. Pięknie pomalowane paznokcie wyglądają bardzo kobieco i elegancko. Jedną z popularniejszych metod jest metoda akrylowa zdobienia paznokci. Na czym dokładnie polega?

Manicure akrylowy – charakterystyka

Paznokcie wykonane metodą akrylową charakteryzują się długotrwałym efektem. Wyglądają bardzo naturalnie, a przy tym estetycznie. Od wielu lat akrylem pokrywa się paznokcie, choć w ciągu tych lat metoda akrylowa przechodziła wiele zmian. Na początku używany był akryl stomatologiczny, który jednak nie wyglądał zbyt elegancko. Obecnie stosuje się elastyczny akryl, który wygląda na paznokciu naturalnie i można z niego uformować piękny kształt.

Dzięki manicure akrylowemu można nawet krótkim paznokciom nadać długości. Paznokcie pokryte akrylem są mocne i wytrzymałe. Nie trzeba się obawiać, że po długim moczeniu w wodzie czy wykonywaniu różnych prac domowych ulegną zniszczeniu. Z łatwością można pokryć wszystkie mankamenty, jakie są na paznokciach, a efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni.

Jak zrobić manicure metodą akrylową?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci nie jest trudna i wprawione panie mogą wykonać manicure samodzielnie w domu. Nie ma konieczności używania lampy UV, gdyż akryl utwardza się samoczynnie po kilku chwilach. Na początku należy przygotować dokładnie paznokcie. Przede wszystkim należy je zmatowić, a następnie odtłuścić. Dobrze jest także wcześniej usunąć skórki.

Jeśli paznokcie mają zostać przedłużone, to należy przygotować tipsy lub szablon, które zostaną naklejone na płytkę. Tipsy lub szablon należy także zmatowić. Bazę, czyli primer nakłada się jedynie na naturalne paznokcie. Kolejnym krokiem jest nałożenie akrylu przy pomocy pędzelka. Należy zrobić to bardzo uważnie i sprawdzić, czy nie powstały żadne nierówności. Gdy akryl wyschnie, można ponownie nadać kształt paznokciom. Paznokcie można następnie pomalować dowolnym kolorem i przyozdobić w taki sposób, aby wyglądały elegancko i gustownie.

Zalety paznokci akrylowych

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest dość prosta i można ją wykonać także samodzielnie w domu. Dużym atutem jest możliwość przedłużenia własnych paznokci i nadania im dowolnego kształtu.

Akryl zabezpiecza płytkę i chroni ją przed uszkodzeniami. Manicure utrzymuje się bardzo długo nawet podczas intensywnego wykonywania różnych prac. Nie ma obaw, że lakier odpryśnie lub się zedrze. Paznokcie wyglądają naturalnie, akryl jest bardzo wytrzymały i sprawia, że płytka jest mocna i twarda.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.