Makijaż permanentny to trwałe rozwiązanie, które pozwala prezentować się perfekcyjnie w każdej sytuacji. Działa podobnie jak tatuaż, jednak jest od niego mniej trwały. Doskonale sprawdza się u osób zabieganych, które nie mają czasu na poprawki w ciągu dnia, a chciałyby zawsze wyglądać idealnie i świeżo. Zdarza się jednak, że nie spełnia on naszych oczekiwań i pragniemy się go pozbyć lub przynajmniej zmniejszyć jego intensywność. Przedstawiamy zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego?

Do usuwania makijażu permanentnego używa się obecnie dwóch rodzajów laserów – nanosekundowych lub pikosekundowych. Te drugie to najnowocześniejsza technologia, która nie ma sobie równych. Charakteryzuje się bowiem najkrótszą wiązką światła laserowego. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, laser pikosekundowy emituje bardzo dużą liczbę impulsów w krótkim czasie. Podczas zabiegu dochodzi do fotomechanicznego rozbicia barwnika. Tusz zostaje rozdrobniony na mikroskopijne cząsteczki (wielkości pyłu), które następnie usuwane są z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista przesuwa głowicą lasera po obszarze, na którym znajduje się makijaż permanentny. Ultrakrótkie impulsy laserowe kierowane są wprost do pigmentu, znajdującego się w skórze. Po zabiegu może wystąpić tymczasowe zaczerwienie i podrażnienie skóry. Obszar zabiegowy należy chronić przed działaniem promieni słonecznych.

Przeciwwskazania do usuwania makijażu permanentnego

  • ciąża lub karmienie piersią,
  • choroby zapalne skóry (np. trądzik, opryszczka)
  • inne choroby dermatologiczne (np. łuszczyca, bielactwo),
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • stosowanie ziół i leków zwiększających wrażliwość na światło,
  • świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni,
  • padaczka,
  • cukrzyca.

Ile sesji jest potrzebnych, żeby tatuaż całkowicie zniknął?

Na skutek zabiegu laserowego rozpoczyna się neutralizacja barwnika w skórze, która może trwać nawet przez kilka tygodni. Do uzyskania pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Usuwa się go jednak dużo łatwiej i szybciej niż tradycyjny tatuaż. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów procedurę powtarza się najczęściej dwa lub trzy razy. Plan leczenia ustala lekarz.

Liczba oraz częstotliwość sesji zależą od indywidualnych wskazań:

  • czasu powstania makijażu permanentnego,
  • wielkości obszaru, na którym znajduje się barwnik,
  • rodzaju skóry pacjenta – jej wieku oraz odcienia karnacji,
  • głębokości umiejscowienia pigmentu,
  • osobniczej reakcji na działanie światła lasera,
  • koloru makijażu.

Usuwanie makijażu permanentnego – jakich efektów można się spodziewać?

Laser pikosekundowy umożliwia usuwanie różnego rodzaju makijażu permanentnego – brwi, powiek czy ust. Podczas zabiegu usunięty zostaje cały pigment, znajdujący się w skórze, niezależnie od jego koloru, a także głębokości. Laser pikosekundowy, w przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu, znakomicie radzi sobie w usuwaniu makijażu permanentnego w różnych barwach, nawet czerwonym.

Po wykonaniu pełnego cyklu zabiegów możesz liczyć na to, że makijaż permanentny zniknie bez śladu. Jeśli problem stanowi dla Ciebie zbyt intensywny kolor makijażu permanentnego, może wystarczyć zaledwie jeden zabieg laserowy, aby go rozjaśnić i uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Dowiedz się więcej na temat usuwania makijażu permanentnego – skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/



Comments are closed.

zobacz https://pinshape.com/users/5361137-tofidep216#designs-tab-open https://buyandsellhair.com/author/babystuff/